Samopouzdanje

:fire:

Samouvjerenost ne dolazi preko noći i treba se truditi kako bismo dostigli razinu u kojoj možemo bez problema reći kako naši snovi mogu postati stvarnost.Biti samouvjeren ne znači biti razmetljiv, šepuriti se, junačiti, folirati i biti drzak prema drugima. Samopouzdanje je jedan prirodan izraz osobnosti, samopoštovanja i osobne zadovoljštine. Ako želite ostaviti dojam samouvjerene osobe, vrlo je važno da niste nesigurni i nezadovoljni sami sobom.Nažalost, samouvjerenost nije nešto s čim se rađamo, ona se stječe odgojem i odrastanjem, no može se i naučiti.

Naučite ključne fraze!

razmišljati godinama unaprijed
razmišljati i vizualizirati dugoročne planove
imati život pod kontrolom
ne opterećivati se mišljenjem drugih ljudi
raditi više stvari što nas čini sretnima
postaviti se za sebe
završavati što ste obećali

translate Prevedi i zapamti ključne fraze.

Provjerimo glavne misli!

1. Što mislimo kada kažemo da je bitno imati život pod kontrolom?

Kažemo da je bitno imati život pod kontrolom jer je jako bitno imati život u svojim rukama kako bi izgradili sigurnost i vjeru u sebe.

1. Zašto je bitno razmišljati godinama unaprijed?

Zato što ako ne razmišljamo godinama unaprijed biti će nam teško pouzdati se u sebe da će iduće godine biti ispunjene.

1. Zašto se ne bismo trebali opterećivati mišljenjem drugih ljudi?

Ne bismo se trebali opterećivati mišljenjem drugih ljudi zato što nije bitno što drugi ljudi misle o nama, već što mi mislimo o sebi.

Ja mislim da…

Podijeli svoje misli!

1. Misliš li da je bitno postaviti za sebe?

2. Radiš li stvari koje te čine sretnima?

3. Je li uvijek završavate ono što ste obećali?

audio-recording-icon-1 Snimite audio odgovor (možete dodati neki tekst na njega). Uključite pitanje za druge.
idea Predloži temu za raspravu.