Formula za uspjeh

:fire:

Sloboda je preduvjet uspješnog života. Rijetki od nas rade ono što vole i ono što bi uistinu htjeli raditi. Koči nas strah ali taj strah možemo iskoristiti. U ovom videu mladi uspješan arhitekt govori o tome kako je on naučio iskoristiti strah a činjenicu da je drugačiji od drugih pretvorio u svoju prednost.

Naučite ključne fraze!

kapitalizirati svoj talent

ključ uspjeha

svježe ideje

zakoračiti

vratiti nazad

stvarati zadovoljstvo

ostaviti trag

zatvoriti u kutiju

biti slobodan

preduvjet uspješnog života

biti drugačiji

krenuti od temelja

voditi se svojom intuicijom

koncentrirati se

izvući suštinu

translate Prevedi i zapamti ključne fraze.

Provjerimo glavne misli!

1. O čemu ovisi da li ćemo kapitalizirati svoj talent koji svatko od nas ima?

Da li ćemo kapitalizirati svoj talent ovisi o tome koliko radimo jer rad je ključ uspjeha.

1. Što svaki uspjeh stvara u nama i kako naši rezultati djeluju na nas ali i na našu okolinu?

Svaki uspjeh nam stvara zadovoljstvo i svaki rezultat ostavlja trag iza nas.

1. Da li se on dobro osjeća kad je zatvoren u kutiju ili mora biti slobodan?

Ne, on ne može biti zatvoren u kutiju nego smatra da je sloboda preduvjet uspješnog života.

Ja mislim da…

Ja mislim da ljudi često ne mogu birati posao, nego većina radi ono za što im se pruži prilika jer moraju preživjeti. Često ljudi nemaju talent za ono što bi htjeli raditi ili potrebne ocjene da upišu fakultet koji žele. Čak i kada završe željeni fakultet, to nije garancija da će imati prilike raditi u struci. Uz talent i rad, ipak je potrebno i malo sreće i poznanstva da vas netko zamijeti kao što je ovdje bio slučaj.

Slažem se s njim u dijelu gdje je činjenicu da je drugačiji odlučio iskoristiti u svoju korist jer biti drugačiji je ono što nas izdvaja od drugih. Svi smo u nečemu dobri pa to nešto, taj talent možemo usavršiti I tako si stvoriti prednost pred drugima. Isto tako se slažem s njim u dijelu gdje veliča slobodu jer ako se čovjek osjeća slobodnim, bit će kreativniji, vedriji te će svoje zadatke izvršavati s lakoćom.

Također kao i on smatram da se treba voditi svojom intuicijom. Mi ljudi sve više se odvajamo od prirode a pogotovo u današnje vrijeme sa razvojem tehnologije. Ne slušamo svoju intuiciju, svoj unutarnji glas koji nam prirodno govori što je najbolje za nas.

Podijeli svoje misli!

1. Da li ste kapitalizirali svoj talent ili radite nešto što nema veze sa Vašim talentom?

2. Jeste li ikada bili na prekretnici gdje ste morali odlučiti hoćete li zakoračiti naprijed u neki novi izazov ili se vratiti nazad u “sigurnu zonu”?

3. Što vi mislite, koji je glavni preduvjet uspješnog života?

PUNI ODGOVOR

:speaking_head:

:one: Vježbajte ključne fraze
Izradite svoje rečenice sa ključnim frazama i snimite svoj glas dok čitate rečenice.

:two: Vježbajte pisanje i pričanje
Zapišite svoje odgovore na pitanja vezana za temu i snimite svoj glas dok čitate odgovore.

Koristite predložak za svoj kompletan odgovor ako želite da ga izvorni govornik provjeri.
Slijedite pravilo 1/1: 1 puni odgovor po temi i 1 puni odgovor po danu. Možete komunicirati sa drugim korisnicima bez ograničenja.

:speech_balloon: PUNI ODGOVOR

Rečenice sa ključnim frazama
Tekst:

Audio zapis:

Osvrt na pitanja iz teme
Tekst:

Audio zapis:

Chat