Czekoladowa rozkosz

:fire:

W przeciwieństwie do np. win, świat czekolady nadal pozostaje nieodkryty dla większości społeczeństwa. Nie wspomina się o nim zbyt często, a jednak dobra czekolada również potrafi zadziałać cuda na naszym języku. Teraz pojawia się pytanie: jak znaleźć odpowiedni wyrób tego typu?

Naucz się zwrotów kluczowych!

tabliczka czekolady
z zachwytu
źle wydać pieniądze
być wyprodukowanym
na przykład
wyróżniać się czymś
ze względu na
odłożyć na bok
wyobrazić sobie sytuację
stosować różne techniki
bazować na
mieć coś do
zawartość procentowa
produkty regionalne
kierować się

translate Przetłumacz i zapamiętaj kluczowe frazy.

Sprawdźmy najważniejsze pomysły!

1. Który kraj produkuje najlepsze czekolady?

Jest wiele państw które produkują wysokiej jakości czekolady. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, który jest najlepszy.

1. O czym informuje nas zawartość kakao w czekoladzie w kontekście jakości?

O niczym. Duża ilość kakao nie determinuje dobrej jakości.

1. Czy według mistrzów, prawdziwa czekolada może zawierać tłuszcze?

Jedynym akceptowalnym tłuszczem jest masło kakaowe.

Myślę, że…

Tak jak już prawdopodbnie zdążyliście zauważyć, tematem który dzisiaj poruszamy, jest temat czekolady. Muszę przyznać, że jest to temat bardzo mi bliski, bo od jakiegoś czasu staram się jeść czekoladę dobrej jakości, staram się poznawać ten świat. To trochę jak z winami… jest, ale mimo wszystko to jeszcze nie jest tak odkryte, to jest coś nowego, coś innego. Myślę, że taka czekolada jest bardzo dobrym… bardzo dobrą możliwością na poszerzenie swoich smaków, na spróbowanie czegoś nowego, a także przekonaniu się, że taka prosta z pozoru rzecz, może bardzo cieszyć nasze kubki smakowe, ponieważ każdy moment z czekoladą sprawia mi personalnie dużo radości, tak jak zresztą w filmiku Nataszy… Ona też bardzo dużo uwagi zwraca na czekoladę i czekolada stanowi bardzo ważną część jej życia, tak ja również chciałbym podzielić się tym doświadczeniem , żeby więcej osób próbowało i przekonywało się jak wspaniały potrafi być świat smaków czekolady.

Podziel się swoją opinią!

1. Jakie czekolady próbowaliście? Która była waszą ulubioną?

2. Z czym wam się kojarzy czekolada?

3. Jaki wpływ na wasze życie ma czekolada?

audio-recording-icon-1 Nagraj swoją odpowiedź (możesz dodać do niej tekst). Zadaj również pytania innym.
idea Doradź temat dyskusji.

1 Like