Brak wsparcia rodziców

:fire:

Często zdarzają się takie sytuacje, że ludzie żyjący z rodzicami chcą spróbować jakiegoś hobby lub tez rozwijać się w konkretnym kierunku, ale nie otrzymują akceptacji ze strony rodziców. Porozmawiajmy o tym.

Naucz się zwrotów kluczowych!

olewać kogoś
otrzymywać wiadomości
gasić kogoś
obca sprawa
poklepywanie po głowie
dowalić komuś
zainteresować się czymś
nagrywać filmy
wszystko będzie dobrze
przekonać kogoś do czegoś
w kwestii
skrajny przypadek
wpaść w panikę
chodzić komuś o coś
w ogóle

translate Przetłumacz i zapamiętaj kluczowe frazy.

Sprawdźmy najważniejsze pomysły!

1. Jakie pytania często dostaje Weronika?

Czy długo musiała przekonywać rodziców, by mogła pójść na polonistykę.

1. Co rodzice Weroniki chcieli jej przygotować na urodziny?

Chcieli jej zaśpiewać “sto lat” w języku migowym.

1. Czym jest język migowy dla dziecka niesłyszącego?

Jest podstawą komunikacji i rozwoju językowego niezależnie od tego czy rodzice są słyszący czy nie.

Myślę, że…

Temat, który poruszamy dzisiaj jest dość istotny i pojawia się w bardzo wielu rodzinach. Wiele rodzin niestety nie potrafi wspierać swoich dzieci i komunikacja między nimi nie jest prowadzona w odpowiedni sposób. W wyniku tego, w wielu rodzinach dzieci zamykają się w sobie. Starają się robić coś, co ich pasjonuje, ale nie informują o tym rodziców, gdyż wiedzą, że nie zaaprobują oni tego pomysłu. Myślę, że w takich sytuacjach warto porozmawiać na spokojnie. Jestem świadom tego, że niestety zdarzają się takie sytuacje, że rodzice nie wykazują żadnej chęci, by się dobrze komunikować z dzieckiem i starają się dyktować jego życie według własnych idei. W takich chwilach wydaje mi się, że rozmowa z osobami z zewnątrz, takimi jak dobry psycholog, mogą przynieść spore korzyści. Taka osoba musi umieć pogodzić ze sobą dwie strony oraz być w stanie wytłumaczyć rodzicom, że pasje ich dziecka mogą zdziałać więcej, niż robienie czegoś z przymusu. Może się okazać, że dziecko w przyszłości będzie genialnym muzykiem i będzie zarabiać znacznie więcej, niż przeciętny lekarz.

Podziel się swoją opinią!

1. Jakie wy wsparcie otrzymujecie od rodziny?

2. Jak według was powinno się rozmawiać z rodzicami o zainteresowaniach?

3. Czy w ogóle warto prowadzić dyskusje z niewspierającymi rodzicami?

audio-recording-icon-1 Nagraj swoją odpowiedź (możesz dodać do niej tekst). Zadaj również pytania innym.
idea Doradź temat dyskusji.

2 Likes